Створення декоративних композицій з гальки, кори, мульчі, крихти
Створення декоративних композицій є родзинкою ландшафтного дизайну.
Використання таких відсипок як соснова кора, мульча, декоративне каміння в першу чергу використовуються для того, щоб додати ділянці естетичний вигляд і розбавити газон з рослинами, свіжими фарбами. Також відсипання використовуються для зручності в догляді за ділянкою. Під будь-яким видом декоративної відсипки, укладається агроволокно- спеціальна тканина, що використовується в ландшафті, для запобігання проростання бур'яну. Для відділення зони композицій і пристовбурних кіл навколо дерев, також використовують різні матеріали. Найпоширеніший, дешевий і практичний це пластиковий, садовий бордюр. Менш поширені і популярні, але також використовуються в практиці матеріали, це тонкий природний камінь-частіше піщаник, плоский шифер, тротуарна плитка.
Після того як зони композицій розмічені, згідно ландшафтному проекту, ми відокремлюємо зону вибраним матеріалом і укладаємо агроволокно.
Далі, якщо зона композиції передбачає густу висадку рослин, ми розставляємо рослини згідно дендрологічному плану і висаджуємо їх, розрізаючи агроволокно у вигляді конверта, під кожною рослиною. Прокладаємо крапельну трубку, таким чином, щоб вона проходила біля коренів, кожної з висаджених рослин. Трубка розкладається поверх агроволокна, щоб в разі виникнення несправності у вигляді течі, поломки трубки, можна було відгребти декоративну відсипку і провести ремонтні роботи.
Підбір матеріалу декоративного шару, безпосередньо залежить від трьох чинників: архітектури і дизайну будівель на ділянці, ландшафтного дизайну ділянки та бюджету на закупівлю декоративного матеріалу.
Найпоширеніший і економний варіант, це соснова кора. Кора буває різних фракцій, ми в своїх роботах рекомендуємо використовувати середню. Останнім часом, багато хто пропонує замовникам заощадити, і поділити тирса від кори, з корою середньої фракції навпіл. Робиться це тому, що виробникам кори нікуди дівати відходи від виробництва і вони знайшли хитрий спосіб їх продажу. Якщо використовувати тирсу як нижній шар, то після сильних злив, вся тирса спливе наверх або зовсім вилляться з водою за межі композицій, тому ми не рекомендуємо використовувати даний спосіб «економії» на практиці. Основним недоліком кори, є те, що з часом (3-5 років) її прийдеться міняти або досипати. Будь-які деревні матеріали, перебуваючи під постійним впливом води, снігу, сонця і морозу гниють, внаслідок чого їх доводиться міняти або прибирати.
Другим за популярністю матеріалом, для декоративних відсипок, є природний камінь. Різновиди природних каменів дуже різні і сильно різняться в ціні.
Є ряд декоративних каменів, які видобуваються в Україні, тому їх вартість цілком доступна для нашого ринку, засипати мармурової галькою з Європи, композицію в 10 квадратних метрів вийде у 15000 17000грн. Каміння українського походження, обійдуться в 3-5 разів дешевше, але і вид у даних матеріалів досить відрізняється. Мармурові галька і крихта, є дуже гарним і ефектним матеріалом для композицій, вони відмінно гармонують з зеленим газоном і будь-якими рослинами, але у даного матеріалу також є свої недоліки. Головний недолік полягає в маркості, також на білій гальці досить сильно помітна хвоя вічнозелених рослин. Для підтримки білої галки в її первинному вигляді, необхідно хоча б раз на пів року виймати її з композицій і мити в ємностях з водою. Річкова Галька, а також зарубіжні, темні види гальки є найоптимальнішим варіантом в плані догляду.
Різнобарвна мульча і крихта - популярні матеріали для декоративних композицій в міському й парковому ландшафті, в своїх проектах, ми майже не використовуємо дані види декоративних відсипок.
Ми не рекомендуємо використовувати декоративні відсипки, під густо висадженими листяними деревами, восени, процес збору листя з декоративних каменів і кори, стає важким завданням.
Досвідчені дизайнери, ландшафтної компанії Lescape, зроблять так, щоб гості відчували сад яскравим, барвистим і пахучим.